A HCM Roman vezető lehet az elit ešelonban

Szövegméret

vezető

A HCM Roman találkozni fog szerda HCM Nagybánya. 2013. október 16-a a klub történetének legszebb napja lehet Romascani. A győzelem lehet nagyobb értékű mint amelyikben HCM második helyezést ért el a Challenge Kupában. Az első alkalom a HCM Roman Nemzeti Ligájában eltöltött tíz év történetében 2013. október 16-án 17 órakor van, amikor a roma csapat otthon találkozik az első helyen álló HCM Nagybányával, ugyanannyi ponttal és szintén győzelmekkel. vonal.

HCM Roman - erős és motivált csapat

A HCM Roman nevű női kézilabda-csoport leglelkesebb szurkolói azt képzelték, hogy csapatuk végül mérkőzést játszik, hogy elérje az első helyet a Nemzeti Ligában. Az eseményre a román sportcsarnokban kerül sor, október 16-án, szerdán 17 órakor, amikor a HCM Roman találkozik Nagybányával. 2013. október 16-a válhat a klub történetének legszebb napjává, még szebbé, mint az a nap, amelyen a Challenge Kupában második helyezést ért el, főleg, hogy az első helyet elveszítette az ellenfél csapatának idegenben szerzett nagyobb gólja alapján . Hat év telt el azóta. A jelen egy sokkal erősebb és motiváltabb roma csapatot emel ki, annak ellenére, hogy egyáltalán nem nagy, de értékesebb csapat, és sajnos gyakran sérüléseknek van kitéve. Gabriela Mihalschi - a HCM Roman felszerelésének egyik alapeleme, amelyet Liviu Paraschiv edző, aki 2007-ben vezette a csapatot 2007-ben, a Challenge Kupa döntőjében Roman legjobb megszerzésének tekintett, nem léphet pályára a HCM Baia Mare mérkőzésén. sem a túra végéig.

HCM Roman - A HCM Nagybánya lett a nagy derbi a 2013–2014-es Nemzeti Ligában, miután mindketten öt szakaszban gyűjtötték a maximális pontokat. A köztük lévő játékot a bukaresti Din/Dinu házaspár bírálja.

Meccselemzés 2012-2013

A Roman és Nagybánya közötti félkörös találkozók mérlege kedvező a máramarosi csapat számára, amely nagy hagyományokkal rendelkezik, és legalább pénzügyi szempontból magasabb potenciállal rendelkezik. Az idő múlásával a Constructorul, a Știința, a Șuiorul vagy a Selmont névre keresztelt HCM Baia Mare, Románia jelenlegi képviselője az Európa Bajnokok Ligájában, favoritként indul a HCM Roman meccsen, főleg miután tavaly nyáron erősen konszolidálódott, sőt hogy a legutóbbi bajnokság végén is nagyon jó csapata volt, amely Oltchim Râmnicu Vâlcea után a második helyen végzett. Szintén 2013-ban megnyerte a Román Kupát, amelyen 1978-ban és 1980-ban finalista volt.

A Nemzeti Liga előző idényében a HCM Nagybánya kétszer is legyőzte a HCM Romant.

A 2012-2013-as bajnokság első szakaszában a HCM Roman 19-24-re (9-14) veszített az idegenbeli mérkőzésen. A romaszkai csapat negyed órán át tartotta a lépést a házigazda csapattal, amely időszak végén a házigazdák minimális előnyét rögzítették, 6-5. A szünetig a HCM Nagybánya öt góllal, 14-9-re volt, majd a játék második felében irányította a játékot. Az 55. percben lelassított, 24-16.

A visszavágón, február 3-tól a romaszkai kézilabdázók tisztelegtek az elkeserítő hiányzások iránt: 15-17 (8-9). A hazaiak hét bedobást hagytak ki 7 méterről a befogadott tízből, ezzel ellentétes teljesítményt adtak hozzá az utolsó 18 perc egyetlen góljának megszerzéséhez. Paula Vișan kapus nagyszerű játékot játszott. Nem volt elég a csapatának kedvező eredményhez, bár a vendég nem játszott remekül, de Geigerben is megvan a két kapus, Smedescu és Cetățeanu, három játékos egy nagyon jó napon. A 42. percben az akkor Dumitru Muși által felkészített romaszkai csapat, aki kijelentette, hogy ezt a mérkőzést nem szabad elveszíteni, 14-12-re vezetett. Innen a romaszkai kézilabdázókat mentálisan blokkolták, hosszan tartó ötlet- és megoldási válságba kerültek, folytatták a kudarcok sorozatát, és ennek fényében a HCM Nagybánya az 52. percben, 14–14-re egyenlített, ezt követően egymás után háromszor lőtt gólt, az 59. percben 14-17-re. A tabellát Krumova zárta, az utolsó percben, 7 méterről, 15-17-es dobásból. A végén Paula Vișan könnyezve ment a mezőny szélére, vigasztalta Dan Moisii technikai igazgató: "Hagyd, Paula, nagyon jól játszottál!".

Csapatok 2013 februárjától:

HCM Roman: Vișan, Polocoșer - Krumova (4 gól, 7 méterből 2), Goran (3), Stoleru (2), Marin (2), Horobeț (2), Garipova (1, 7 méteres), Agrigoroaei (1) ), Genkova, Amoagdei, Pavăl, Gherman

HCM Nagybánya: Smedescu, Cetățeanu - Geiger (8), Buceschi (4), Olteanu (2), Radics (1), Ghioane (1), Popovici (1), Pârvuț, Negria, Tătar, Tomescu, Vartic; edző Costica Buceschi.

Gabriela Mihalschi műtéten esett át

Gabriela Mihalschi hiánya a Roma csapatból a szerdai mérkőzésen előnyt jelent a vendégcsapat számára. A mérkőzés kezdője, Gabriela az előző szakaszban, Ploiești-ben, a 9. percben súlyosan megsérült: a keresztszalagok szakadása. A házigazda csapat két másik játékosa megsérült abban a játékban, a játékfelületet okozónak tekintették. "Mihalschit hétfőn műtötték Bukarestben. Amit megtudtam, a műtét nagyon jól sikerült, és jól érzi magát. Reméljük, hogy a lehető leghamarabb visszatérünk a csapathoz, de ilyen esetekben ez fél év előtt nem lehetséges. Fontos veszteség. Fitt volt, és hiányozni fogunk. Meggyőződésem, hogy az őt leváltó lányok ezt sikeresen fogják megtenni. Krumova és Joldeș hiányosan vannak helyreállítva. A jó hír, ha elmondhatja, az, hogy kollégáik alkalmasak a játékra "- mondta Florentin Pera edző.

A lányok készek mindent megadni, habozás nélkül

Florentin Pera (edző, HCM Roman): „Rendkívül nehéz játék vár ránk a nagybányai társaságban, ahová rengeteget fektettek tavaly nyáron. Nagy értékű játékos vagyok a máramaros csapatban, amely a Nemzeti Ligában a legnagyobb költségvetéssel rendelkezik, és az országos cím megszerzésének fő jelöltje. Ami minket illeti, lányaink nagyon jó morállal rendelkeznek, amelyet a jó játékok és az öt lehetséges győzelem után elértek. Optimizmussal és magabiztosan fogjuk kezelni a játékot. A lányok készek mindent megadni, habozás nélkül. Remélem egy nagyon jó játékban, és hogy a legtöbbet hozzuk ki a játékból a nyilvánosság előtt, valóban szükségünk van támogatásra, ilyen erős ellenféllel. Remélem, hogy a legjobb csapat nyer, és ez a miénk. Természetesen a lányok motiváltak és nagyon illenek ennek a játéknak a perspektívájába, és maximális koncentrációt várok tőlük ".

A megsebesült oroszlánnő veszélyes

Laurențiu Leoreanu (Roman polgármestere, a HCM Roman tiszteletbeli elnöke): „Érzelmeim vannak. Amikor eszembe jut, alig tudok állni. Nem tudom ... Ez egy új dolog. A regény soha nem álmodott arról, hogy itt lehet, ilyen helyzetben, egy nemzeti bajnokságban: harcolni azzal, akivel átlagosan első helyen állsz; harcolni az első helyért a volt Oltchim több mint felével. Jól felkészült, jól felépített csapatuk van, a válogatott kapussal, a válogatott szélsőségeivel, a válogatott forgócsapatával. Erővel harcolunk. Helyeseknek kell lennünk: most Nagybánya Oltchim helyett. Mindennél több győzelmet szeretnék ebben az időszakban. Remélem, hogy a lányok mobilizálódnak. Sajnos fogyatékkal élünk Mihalschival. Nagybányának nehéz meccse volt Gyorral. Jó lett volna, ha a meccsüket idegenben játszották volna. Van még egy hátránya: bor és sérült. A megsebesült oroszlánnő veszélyes. Vagy kitér az útjából, vagy lelövi. Nem térhetünk el az útjából, mert a mérkőzést ütemezik. Reméljük, hogy lelőjük. Ott leszek, a csapat mellett, és támogatom őt, amennyire csak tudom, átadom őket az energiámból ".

Ionel Ciocan (az SC Rossal vezérigazgatója, a HCM Roman igazgatótanácsának tagja): „Nagyon nehéz lesz, de reméljük, hogy ahogy a bajnokság elején, most is meg fogjuk tenni. Jó napot kíván, és töltse ki a nagyon jó eredmények listáját. Nagyon bízom abban, hogy az edzők megoldásokat találnak Gabriela Mihalschi távollétének fedezésére ".

Gheorghe Carnariu (a római önkormányzat titkára): „Először is történelmi bemutató. A regény az elit ešelon első helyén játszik. Meggyőződésem, hogy ez egy nagyon szép műsor lesz, hogy a közönség szélig kitölti a dobogót, és hogy ez lesz a nyolcadik játékosunk. Úgy érzem, hogy a lányaink nagyon szép győzelmet hoznak nekünk ".

Olyan meccs, amilyen más

Petre Sandu (a HCM Roman elnöke, az LPS Roman igazgatója): „Ez egy olyan mérkőzés, mint minden más. Ugyanúgy bánunk vele, mint a többiekkel. Nem szabad pánikba esnünk. Ha nyerünk, akkor nagyon jó lesz. Vannak mérkőzések a fordulóból, a visszatérésből, a rájátszásból. Sokkal nehezebb meccseink voltak, amikor Oltchimmal játszottunk, egy olyan csapattal, amelynek legalább kétszerese a többi értéke. Nem voltunk fent. Örömünkre abban a helyzetben vagyunk, hogy előbb mászunk. Jó játékot akarok játszani és a legjobbakat nyerni ".

A többi eredmény a Nemzeti Liga hatodik fordulójában: HC Zalău - CSM Ploiești 36-28, Corona 2010 Brassó - HCM Râmnicu Vâlcea 27-23, SCM Craiova - Neptun University Constanța 27-21, CSM Cetate Devatrans - Bukaresti CSM 20-23 Kolozsvári Jolidon Egyetem - Duna Brăila 29-25. Az SCM Craiovát egy ponttal és egy elvesztett mérkőzéssel büntették, az első szakaszban a HC Zalăuval játszott, és döntetlennel zárult, a pályán. Az olteniai csapat kézilabdázót használt fel játékjog nélkül.