Bánságban elesett az orosz front! A román bajnok rögbi, Temesvár Saracens visszatért és nyert az Enisei STM-mel, miután 18-0-val vezetett a szünetre. A visszatérést Szibériában játsszák

Nehéz élet az oroszokkal, de nem lehetetlen. Temesvár Saracens, a Rögbi Szuper Liga címvédője szombaton 20–18-ra győzött a „Dan Păltinișanu” felett a Challenge Kupa dupla fordulójának fordulójának mérkőzésén az Enisei STM Krasznojarszki oroszokkal. A tavaszi temesvári szibériai hideg csapata mérvadóan uralta az első félidőt. A bánáti nép a szünetben Phoenix-madárként újjászületett, és nem engedte, hogy az oroszok gólt lőjenek. Elég a kétpontos sikerhez, egy kis előny a visszatérés szempontjából, amely hosszú utat jelent.

bánságban

Az Enisei majdnem az első félidő felénél nyitotta meg a gólt, Nikita Churasov által szabadrúgás után. Temesvárnak volt tizenegyesrúgása is, de Luke Samoa nem találta el a kapufákat. Ehelyett Csurajov még egyszer megtette. Később, a temesvári gyenge játék hátterében Enisei két esszét adott. Az elsőt Uldis Saulite, a másodikat pedig Evgeny Pronenko szerezte. Egyikük átalakult, és mivel Temesvár nem adott pontot, a szünetben 0-18 lett az állás. Fájdalmas pontszám, elég fájdalmas a románok számára a felépüléshez.

Térjen vissza a földről, a töréskor

Az oroszok a második félidő elején is jól játszottak, de nem sikerült gólt szerezni. A 48. percben Temesvár újra életre kelt. Morrison beadása után Marius Simionescu szerezte az első próbálkozást. Tíz perc múlva újabb siker következett Zacharias passzából. Mindketten nehéz helyzetben voltak az átalakuláshoz, és Samoa nem tudott további két pontot hozni minden kísérlet után. A büntetőrúgás különbségét azonban 13-18-ra csökkentette. A vég kemény küzdelmekkel telt az oroszok célzó csérével szemben. Végül Morrison írt egy esszét, és Samoa átalakult a házigazdák sikere érdekében.

A különbség kicsi, és a temesváriak ezt tudják

Tavaly ugyanebben a gáton Temesvár hatpontos vezetést szerzett a német bajnokkal, Heidelberggel, cserébe viszont a németek visszaadták az eredményt. Sosene Anesi edző tudja ezt. "Túl lágy voltam az első félidőben. Kihasználták a lehetőségeiket, és támadásban könnyen métereket szereztek. A szünetben az volt az üzenet, hogy úgy kell felébrednünk és játszanunk, mint a második félidőben. Ez a mi játékunk. Elégedett vagyok az eredménnyel. Nehéz visszatérni a semmiből. A játékunkon még sok szempont javítandó, és ezt a hétfői elemzésből fogjuk megtenni, a következő mérkőzésre. Oroszországban is nyernünk kell. Miután utoljára történt, nincs garancia. De valami ilyesmire volt szükségem. Legyen ilyen előadásunk a második félidőben. Arra kell koncentrálnunk, amit a második félidőben tettünk, és a negatív dolgokat a múltban kell hagynunk. Megtaláltuk a játékunkat ", - mondta Anesi.

Ambiciózus az elvesztett kupadöntőn

A mérkőzés embere, Marius Simionescu pontosította, hogy a Román Kupa döntőjében elszenvedett vereség ambiciózusvá tette a temesváriakat. "Az öltözőben beszélgettünk, és nagyon szerettük volna a győzelmet, mert ami a múlt héten történt, lendületet adott nekünk ennek a meccsnek. Kötelességünk nyerni. Az első félidőben azt gondolom, hogy az érzelmek túl nagyok voltak és nem építő jellegűek. Egyébként a második félidőben a vállam a másik mellé tettem, és azt hiszem, sikerült. Nem mondhatjuk, hogy elfojtottak minket, mert ezen a héten nagyon kemény edzéseink voltak, és a fizikai edzéssel sem voltak gondjaink. Csak a mentalitás. Szerintem mindenki többet akart tenni, és semmi nem lett belőle. A második félidőben mindannyian elkezdtük követni a játéktervet, hallgatni a pálya szélén lévő utasításokat, és játszani a lelkünkkel. Így mutatjuk meg az egész világnak, hogy így is bármelyik mérkőzést megnyerhetjük. A győzelem nem elég. Úgy fogjuk csinálni, hogy ott nyerjünk, így nem tűnik úgy, hogy szerencsénk volt ", - mondta a temesvári védő.

Aleksandra Pervukin orosz edző szerint csapatának a végéig nem volt jó mentalitása. "Senki sem tudja megmondani, mi volt az oka. Játékosaink mentális problémája. A második félidő elején gólt szerezhettünk volna, de nem éltünk ezzel a lehetőséggel. Szerintem túl gyorsan ellazultunk. Temesvár megváltoztatta játékát a pályán, és nem tudtunk alkalmazkodni. A mentális szempont volt a legfontosabb. A 10. számunk néhány lövési hibát elkövetett, és mindezek a szempontok ezt az eredményt vezették. Gratulálni szeretnék Temesvárnak ehhez a jó mérkőzéshez, és biztos vagyok benne, hogy jó hozamot érünk el Krasznojarszkban. Érdekes, nehéz teszt volt. Mindkét csapat védekezésében jó fejlõdések történtek. Professzionális játékosok vagyunk és készek vagyunk bármilyen szintű mérkőzésekre ", - mondta Pervukin.

A visszatérést április 21-én, Krasznojarszkban játsszák.

Fénykép: Sebastian TARU, Leczki JOZSI és Dani AMARIEI/MediafaxPhoto