Gloria Bistrita drámai módon legyőzte Erd-et Budapesten, és bejutott az EHF női kézilabda-kupa negyeddöntőjébe

Írta: Mihai Toma, 2020. február 9., vasárnap, 20:02. Utolsó frissítés: 2020. február 9., vasárnap, 20:13

A Gloria 2018 Beszterce-Năsăud drámai módon kvalifikálta magát a női kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjében, vasárnap este, a mérkőzés utolsó másodpercében szerzett góljával döntetlen lett a magyar csapat, az ERD, 24-24 (12-12), elmozdulás.

Gloriának nem kellett veszítenie az ERD-nek, hogy továbblépjen és irányítsa a mérkőzést az egyik végétől a másikig, anélkül, hogy képes lenne határozottan elszakadni, és végül egy lépésre volt a vereségtől.

Az első félidőben az erdélyi csapat kétszer két gól előnyével, 7-5 és 8-6 volt az előnye, a szünetben azonban egyenlő volt az állás, 12-12. A második félidőben Gloriának szinte állandó előnye volt egy-két gól, de a nehéz véget egyedül tette meg.

Veterán Valentina Ardean-Elisei, selejtező gól

23-21-nél a Horaţiu Paşca által edzett játékosok két egymást követő támadást kihagytak, és két gólt szereztek, majd a támadásban a játékvezetők támadó szabálytalanságot diktáltak, Ilina a játékvezetők sípja után dobás miatt kiesett, bár a döntés nem volt egyértelmű. Gloria megkapta a második kiesést is, Paşca tiltakozása után, és az ERD 24–23-ra talált be, 16 másodperccel a vége előtt. Valentina Ardean-Elisei az utolsó másodpercben szerezte a selejtező gólt.

Daniela Raţiu 6 gólt szerzett a Gloria, Valentina Ardean-Elisei 5, Diana Ilina 5, Nicoleta Dincă 3, Laura Pristăviţa 2, Natalia Vasilevskaia 1, Andreea Tetean 1, Magdalena Paraschiv 1 csapatában.

gloria

A másik csoportmérkőzésen az MKS Lublin SA otthonában az Odense Handbold vereséget szenvedett 33: 20-ra.

• A C csoport végső rangsorában Odense Handbold lett az első, 10 ponttal, amelyet a CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud követett, 7 pont, ERD, 6 pont, az MKS Lublin SA, 1 pont. Az első két helyezett a negyeddöntőben kvalifikálta magát.

Măgura Cisnădie fellebbezés nélkül vereséget szenvedett a Siofok KC Hungary részéről, 34-22 (15-12) pontszámmal vasárnap idegenben, az EHF Kupa női kézilabda B csoportjának utolsó mérkőzésén.

A mérkőzés előtt Podravka Vegeta Koprivnica - Kobenhavn Kézilabda, az első helyen a Siofok KC Hungary 10 pont, Podravka 8 pont, Kobenhavn Kézilabda 4 pont, Măgura, 0 pont áll. Az első kettő bejutott a negyeddöntőbe.