Irina Begu, MEGLEPETÉS az Australian Openen. A román egy NAGY játékost legyőzve kvalifikálta magát a második fordulóba

Szerző: Olguta Solomon/Megjelenés dátuma: 2018-01-15 08:01

openen

Irina Camelia Begu az Australian Open második fordulójába, az év első Grand Slam-fordulójába kvalifikálta magát, miután legyőzte hétfőn a 31. helyezett orosz Jekatyerina Makarovát 3-6, 6-4, 8- 6.

Irina három óra és egy perc után került ki győztesen. Mindegyik játékosnak 2 ásza és 5 dupla hibája volt, Makarovának több közvetlen győztes lövése volt (30–22), de még több kénytelen hibát vétett - írja az Agerpres.

Begu most 2-1-re áll közvetlen meccseken Makarovával (29 éves, 33 WTA). Begu 6–4, 6–4-re nyert 2014-ben a moszkvai nyolcaddöntőben, Makarova pedig 2015-ben a washingtoni negyeddöntőben 6–4, 2–6, 6–1-re.

A román 80 000 ausztrál dollárért és 70 WTA-pontért csekkelt. A második fordulóban Begu a horvát Petra Martic ellen mérkőzik meg, 7-6 (5), 6-3 győzelemmel. Martic 6-4, 4-6, 6-3-ra nyert az egyetlen egyenes, 2012-es Fed-kupa meccsen Izraelben.

Monica Niculescut (30 éves, 85 WTA) hétfőn 6-4, 7-5-re legyőzte a német Mona Barthel (27 éves, 52 WTA) az első fordulóban. Barthel egy óra 49 perc múlva érvényesült.

Szintén hétfőn Mihaela Buzărnescu játszik az első fordulóban, a második dán Caroline Wozniacki ellen. A fő képen három másik román áll, Simona Halep, a fő favorit, akivel az ausztrál Destanee Aiava, Sorana Cîstea, aki a kazah Zarina Dias ellen játszik, és Ana Bogdan, aki találkozik Kristina Mladenovic-szal (Franciaország).