Románia, a második mérkőzés, az első győzelem a női kézilabda világkupán. Nyert Szenegállal. Csoport rangsor

Románia megszerezte az első győzelmet a japán női kézilabda-világbajnokságon. Válogatottunk a szenegáli válogatottat verte a C csoport második mérkőzésén, 29–24-es pontszámmal. A szünetben 15-12 volt Románia számára a Mediafax szerint.

mérkőzés

A mérkőzés kezdete a válogatottunk előnyére szolgált. Nagyon jó játékkal a védekezés-támadás viszonyban, a románok könnyedén elhatárolódtak 3: 0 és 11: 4-nél, de az ellenfelek a meccs után visszatértek a védekezési szakaszban. Végül a maximális kapacitáshoz közeli Cristina Neagu-val Románia az első 30 percben az élen végzett.

A második félidőben valamilyen egyensúly megmaradt. A hibákat mindkét válogatott elkövette, de Románia gólja ismét jó volt, akárcsak a világbajnokság debütáló mérkőzésén, Spanyolországgal. Így a trikolórok 29-24-re nyertek és a C-csoportban megszerezték az első pontokat, miután az első, szombaton lejátszott mérkőzésen 16-31-re kikaptak Spanyolországtól.

Románia legjobb góllövője Cristina Neagu volt, 13 góllal.

Neagu-t a kézilabda-világbajnokságból a Románia - Szenegál mérkőzés játékosának nevezték, de nem lelkes a teljesítménye miatt. Bár Szenegál kapujában 13-szor lőtt gólt, Neagu jobban elégedett a csapat játékával.

A C csoport egyéb mérkőzésein az eredményeket rögzítették: Kazahsztán - Montenegró 21-30 és Spanyolország - Magyarország 29-25.