Úszás. Dinamo - női arany váltó. Alex Matei - a pólótól az úszásig

alex
A CS Dinamo újabb arannyal bővítette rekordját a román úszóválogatottaknál. Szombaton, az Anatol Grințescu Olimpiai Medencében megrendezett verseny negyedik napján, a CS Dinamo 4x100 méteres női váltójában, amely Ionela Cozma, Nicoleta Zboiu, Adriana Morar és Daniela Benea (fotó, Carmen Radu edzővel együtt), 4: 01.49-re nyerte a döntőt. Ugyanezen a napon Ionela Cozma a finálé 2. helyén végzett 50 méter pillangón (27,98 mp), akárcsak Dylan Sali (2: 04,08) 200 m háton. Végül a férfi 1500 méteren Florin Raiu feljutott a díj dobogójának harmadik fokára, 15: 55.88 alatt.

Az egyik figyelemre méltó jelenlét Alexandru Matei volt a CS Dinamo férfi 4x100 méteres váltójában, amely a teszt döntőjébe kvalifikálta magát. A Dinamo pólós egy hónapig edzett a román úszóválogatottak versenyére, öt kilogrammot fogyott, vele együtt az összetettben a Dinamo váltó az ötödik helyet szerezte meg (3: 35,22), egy teszten. amelyet a győztes - a román csapat - új országos rekordot döntött. Csaknem 34 és fél éves Alex Matei a legrégebbi sportoló a nemzetközi rajtlistákon. "Elégedett vagyok az elértekkel. A megszerzett időm, 54,5 másodperc, karrierem legjobbja. Segíteni akartam a klub váltóján és bebizonyítani, hogy a sportot nem a szavazólappal a kézben végzik ", - mondta a 2012-es londoni olimpia. Alex Matei vasárnap 4x100 méter vegyesen versenyez.

alex

CS Dinamo, 2015. július 12., 21:00.

Versenyképes program

2020. november 9-15

Kosárlabda. Román Kupa, előzetes torna, November 10-13. 1. lépés (November 10, 21:15): Dinamo Știința - BCMU FCA Pitești (élőben a Digi Sport 4-en). 2. lépés (November 11-én, 17:45): Dinamo Știința - CSM Galați. 3. lépés (November 13, 17:45): Dinamo Știința - U BT Kolozsvár. A mérkőzéseket a bukaresti Basketball Arénában (FRB) játsszák

Férfi röplabda. Challenge Cup, 16. döntő (visszatérés), November 11-én, 18:00: Dinamo - Barkom Kazany Lvov (Ukrajna). Dinamo szoba

Rögbi. Román Kupa (5. szakasz), November 14, 12:00: Dinamo - Tomitanii Constanța. Florea Dumitrache Dinamo Stadion

Gimnasztika. Országos bajnokság (idősek és juniorok), November 10-14, Ploiesti

cselgáncs. U16 Országos egyéni bajnokság és U18 Országos csapatbajnokság, November 12-15, Poiana Brassó